FUAF ve bileşenleri 7. tüzük kurultayını gerçekleştirdi

FUAF ve bileşenleri 7. tüzük kurultayını gerçekleştirdi


Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu (FUAF) 7.Tüzük Kurultayı Strasbourg Alevi Kültür Merkezi ev sahipliğinde gerçekleşti.

FUAF Bölge Yönetimleri, Alevi Kültür Merkezleri, FUAF Yol-Erken Kurulu, Fransa Alevi Gençler Birliği, Fransa Alevi Kadınlar Birliği ve Fransa Alevi İşverenler Birliği’nin tüzüklerini güncellemek için, FUAF’a bağlı Alevi Kültür Merkezlerinden delegelerle Strasbourg AKM’nin ev sahipliğinde buluştu. Tüzük kurultayına ayrıca Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Eşit Başkanı Hüseyin Mat da katıldı.

İki gün boyunca yürütülen tüzük kurultayı ile güncel ihtiyaçlara cevap vermek, kurumları yeniden yapılandırmak, gelebilecek tehlikelere, saldırılara karşı kurumları korumayı hedefleyen FUAF Yönetim Kurulu Üyeleri tüm katılımcı kurum ve delegelerinin katılımı ile tüzük kurultayı son halini aldı.

Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu (FUAF), uzun bir aradan sonra gerçekleştirdiği toplantıda Alevi Kültür Merkezleri’nin beklentileri doğrultusunda gerçekleştirilecek tüzük kurultayları için görev dağılımında bulunmuş ve çalışmalarına başlamıştı.

AVRUPADAN HABERLER kategorisi diğer paylaşımlar...